Фільмом-відкриттям національної конкурсної документальної програми ІІІ Міжнародного кінофестивалю “БРУКІВКА” в Кам’янці-Подільському буде пригодницько-біографічна документальна стрічка про життя режисера, мандрівника і творця фантастичних проектів Леоніда Кантера.

Назва фільму – «Людина з табуретом» – перегукується із назвою експедицій Кантера до 4-х океанів «З табуретом до океану». В основу фільму лягло відео, відзняте Кантером під час його подорожі до Мису Горн. Леонід із командою однодумців провів 4 масштабні творчі експедиції до Атлантичного, Індійського, Льодовитого й Тихого океанів. На берегах кожного з них було встановлено пам’ятники зі звичайних кухонних табуретів, які височіють на скелях як символи того, що слід невтомно рухатися вперед до своїх мрій, а не просиджувати безцільно свої життя.

Матеріал для фільму був відзнятий у четвертій експедиції «З табуретом до океану» і чекав на монтаж із 2010 року. Кантер із різних причин відкладав роботу над цим фільмом: шукав ресурси, команду.

За той час Леонід створив книжку, яка мала стати літературним сценарієм стрічки, побудував власний мистецький хутір – Обирок, був на Революції гідності та війні і, разом із колегою Іваном Яснієм, створив три стрічки про українських добровольців: «Війна за свій рахунок», «Добровольці Божої Чоти» та «МІФ» про Василя Сліпака.

Коли 4 червня 2018 року Леонід Кантер пішов із життя, ми з Ярославом мали вирішити яким після цього має бути фільм.

Питання чи завершувати його не стояло. Ми всі розуміли, що фільм ми обов’язково маємо зробити. Але тепер ми мали його зробити і в пам’ять про Леоніда.

Тож, сценарій дещо змінився і фільм «Людина з табуретом» став біографічним. Це фільм, який розповідає історію мандрів та життя режисера Леоніда Кантера до самого кінця. – Радіо Свобода (Матеріал взято з статті від https://www.radiosvoboda.org/a/29776916.html)

Над стрічкою працювали київський режисер Ярослав Попов. Продюсером виступила талановитий режисер з Кам’янця-Подільського Катерина Мізіна.

Показ відбудеться 11 вересня о 16.00 в кінотеатрі “Юність”.