Про “БРУКІВКУ” та фільм «ОДНОГО РАЗУ В МІСТІ НА КАМЕНІ» – Наталія Яцемірська для газети “КЛЮЧ”

//Про “БРУКІВКУ” та фільм «ОДНОГО РАЗУ В МІСТІ НА КАМЕНІ» – Наталія Яцемірська для газети “КЛЮЧ”

Про “БРУКІВКУ” та фільм «ОДНОГО РАЗУ В МІСТІ НА КАМЕНІ» – Наталія Яцемірська для газети “КЛЮЧ”

0e07cb7f14fcf94ff3dcb3c7d1400cac

Зняти фільм без жодної бюджетної гривні та професійної техніки й довести всім, що українське кіно має шанс на життя. За таку, на перший погляд, міфічну ідею взявся минулого року кам’янчанин, громадський діяч і режисер, засновник студії «Еnerg1x Рroduction» Андрій Заєць. «Одного разу в місті на камені» – стрічка про Кам’янець-Подільський, його жителів, добрих і поганих людей, які змінюють світ і вірять у те, що добро перемагає зло. У героях фільму кожен зможе впізнати себе. 

– Андрію, як виникла ідея фільму «Одного разу в місті на камені»?

– Давно була мрія зняти повний метр. Знайомий їхав у Польщу, і ми відзняли 2-хвилинну сцену для короткометрівки, тоді й виникла ця ідея. Одразу ж створив чат у соцмережі, до якого запросив більше півсотні людей, котрим запропонував долучитися до цієї справи. Спочатку, звичайно, було важко, бо коли пропонував зніматися у фільмі, чув відмови, мовляв, нащо мені це треба. Пізніше люди вже самі просилися, хоча би в масовку. Під чиїсь типажі доводилося спеціально переписувати сценарій. Узагалі, він досить динамічний і пластичний.

Кадри-1– Скільки людей було задіяно за період зйомок, і як довго тривала робота над повним метром?

– За час зйомок знялося до двох сотень осіб. Інтенсивний період був з 10 травня 2016 р. до листопада 2016 року. Залишається ще дозняти відсотків з двадцять. Головна проблема в тому, що всі люди, задіяні в зйомках, мають роботу, і зібрати їх одночасно буває проблематично.

Нині маю матеріалу на 20 годин часу. Все це монтується і чекає на професійну озвучку. Фільм уже має розголос в Україні, думаю, незабаром вийде повноцінний трейлер. Залишається написати музику і саундтреки. Ще максимум півроку – і буде результат.

– Хто головні герої фільму?

– Їх три ключових – це Денис Чорний, актор театру «Тандем». Його герой – активіст, який захоплюється азартними іграми, влізає в борги, тікає від мафії, навіть грабує, аби віддати гроші. Далі – Карапет Баджак Сузян, персонаж якого переселенець із Донбасу. Його кохана гине під час обстрілів на сході. Розчарований у всьому, він приїздить у місто, де для нього починається нове життя. Третій герой – Олександр Левчук, прообраз людини з вулиці, який пізніше стає авторитетом, починає серйозний бізнес, купує зброю в АТО, щоб потім продавати її тут. За основу я взяв фільм «Хороший, плохой, злой». Загалом є три сюжетних лінії, які переплітаються, і багато допоміжних. Є епізодичні персонажі, наприклад, заступник міського голови, якого зіграв Євген Касап. Він з’являється в кадрі кілька разів, аби взяти хабар і передати його великому босу. Головний злодій фільму – Максим Коваль, у минулому гравець КВК.

Кадри– Серед акторів, що знялися в «Одного разу в місті на камені», є професійні?

– Так, є і професійні, й аматори. До прикладу, знімалися актори театрів «Лінк» і «Тандем» майже в повному складі – це звичайно Денис Чорний, також Валерій Сверида, Анастасія Дзюбінська. У кадр потрапило чимало відомих кам’янчан – це і Володимир Черняк та команда «Наш формат», і Павло Нечитайло, гурти «Експансія», «Бекінгем» та «Стрітфеймс», студія «Чорний квадрат» Кубряка і Стасюка, Андрій Повозніков, Андрій Гончаров, Анастасія Введенська, Олександр Дем’янів, Євгеній Детцель, Арсеній Даниленко, Олександр Слободянюк, Данило Колісник, Олексій Лисий. Багато з ким знімаю ще з університетських часів, коли з’явилася короткометрівка «Невгамовні».

– Коли йдуть зйомки на вулиці, люди не дивуються, чи вже звикли до Твоєї появи з відеокамерою?

– По різному буває. Є чимало цікавих сцен. Було, що приїхали знімати в кар’єр, що біля Вербки. До нас одразу кинулася охорона, думала, що приїхали журналісти. Довелося довго пояснювати, що це просто сцена з фільму.

Або ж коли ми знімали біля залізничного вокзалу: уявіть, багато автівок, хлопці зі страйкбольною зброєю, яку розкладають біля колії, прямісінько на траві…

Кадри-2Була сцена з мертвою дівчиною – її ми знімали в районі цукрозаводу. Професійний грим зробив Віталік Івановець із театру «Тандем». Коли відзняли, подумали, а чому би не зробити соціальне дослідження. Поїхали на залізничний вокзал, там актор почав носити цю «мертву дівчину». Одразу підбігла якась жіночка і почала всіх бити. У дівчині вона впізнала свою сусідку і страшенно перелякалася. Ледве заспокоїли.

На Водоймі, коли повторили експеримент, реакції від людей жодної. Ролик, який виклав у соцмережі, за декілька годин набрав більше 15 тисяч переглядів та сотні коментарів. Якась журналістка з Хмельницького повідомила в поліцію, там було ще декілька заяв від очевидців. Довелося пояснювати й показувати матеріал, як усе насправді відбувалося. Хоча і соціальне дослідження вдалося, і вірусна реклама спрацювала.

– Фільм «Одного разу в місті на камені» – це твій перший повний метр?

– Так. Але в жовтні минулого року почав знімати 2-ий повний метр. Фільм поки що без назви. Він буде більш професійної якості, цього вимагає сама концепція. Це буде історичне кіно. Ідея, як і всього, також виникла спонтанно: із Олександром Зарембою знімали промо-ролик для фестивалю «Школа мілітарі». Поки монтував, зловив себе на думці, чому би не зняти повний метр про життя у фортеці в 30-ті роки 17 століття. Фортецю в ці роки ніхто не штурмував, було більш-менш мирне життя. Є задум показати головного героя – хлопчика, батько якого загинув на війні. Він вчиться військовій справі, живе у фортеці. І увесь цей побут, традиції передати у фільмі.

Кадри-3– Цікава ідея. То ти зав’язав із короткими метрами?

– У жодному разі! Сьогодні два моїх коротких метри поїхали на конкурс. Один – про диктора на радіо, інший – фільм жахів про блогера, який приїхав на фестиваль «Республіка». Узагалі, є ідея зробити альманах із коротких метрів усіх жанрів.

До речі, з 10 вересня стартує Перший фестиваль Кам’янець-Подільського молодіжного кіно «БРУКІВКА». Його організаторами виступають «Ліга Об’єднаної Молоді» та «Еnerg1x Рroduction», партнерами – Дмитро Кубряк зі студії «Квадрат», Сергій Житніковський (FightAction) і Тетяна Сметанюк (Кам’яний острів).

Призовий фонд – 5 тис. грн та цінні призи від спонсорів. У фестивалі можуть брати участь ті, хто хоче спробувати свої сили в короткому метрі. Усі фільми мають бути зняті в період вересня-листопада 2017 р. на території Кам’янця-Подільського та району. Вік учасників – 13-26 років. Хронометраж кінострічки – 5-20 хв.

Роботи приймаємо з 10 вересня до 10 листопада, тобто буде рівно два місяці на підготовку.

У день проведення фіналу конкурсу, орієнтовно 18-19 листопада, відбудуться майстер-класи від режисерів, операторів та акторів українського кіно «Від ідеї до екранів кіно» та показ усіх робіт учасників.

Роботи можна надсилати будь-яким зручним файлообмінником на адресу energ1xproductionс@gmail.com.

Думаю, це чудовий шанс для тих, хто любить кіно і мріє стати його частинкою, проявити себе.

– Андрію, як гадаєш, є надія в українського кінематографа?

– Звичайно, але потрібно, щоб розвивалися незалежні студії. Будь-який фільм потребує не лише фінансування, а й продуманого маркетингу. Державні кошти мають іти в правильному напрямку, а не витрачатися на стрічки, які навіть не окупляють себе в прокаті. Тож українському кіно є ще до чого прагнути.

By |2017-09-13T15:30:45+00:00September 13th, 2017|ЗМІ|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment