May the 4th be with you!

May the 4th be with you!

Star wars
Команда “БРУКІВКИ” вітає Вас із Днем “Зоряних війн” і пропонує спеціальний подарунок на кращий образ із легендарної саги під час конкурсу косплеєрів 23 червня в МБК!
 
May the 4th be with you!
star-wars-poster-12
Екскурс в історію
 
4 травня шанувальники всесвітньо відомої кіносаги «Зоряні війни» відзначають неформальне, але від цього не менш цікаве, свято – День Зоряних воєн (Star Wars Day) або День Люка Скайуокера, як його іноді називають шанувальники цієї кіноепопеї, створеної американським режисером Джоржем Лукасом. Виникло це свято з-за курйозної гри слів. В англійській мові багато слів, які пишуться по-різному, і значення мають різне, але особливості їх вимови такі, що звучать вони практично однаково. В цьому і курйоз.
 
Знаменита фраза напуття джедаїв «Хай буде з тобою Сила» пишеться по-англійськи: «May the force be with you». Хтось із шанувальників фільму, явно не обділений почуттям гумору, обіграв одного разу цю фразу як «Хай буде з тобою четверте травня», роблячи наголос на те, що англійське слово «May» можна перевести як назва місяця, а слово «force» (сила), замінивши словом «fourth» (четвертий).
may-4th-star-wars-day
 
Слід, щоправда, зауважити, що 4 травня 1979 року, коли першого фільму кіносаги вже виповнилося майже два роки, в англійських новинах обрана прем’єр-міністром Великобританії Маргарет Тетчер була поприветствована з прихильниками партії саме цією фразою: «Хай буде з тобою 4 травня, Меггі. Вітаємо». Перший же фільм кіносаги вийшов в прокат 25 травня 1977 року. До речі, вперше він офіційно був показаний у двох кінотеатрах в 1988 році в рамках «Днів кіно США в СРСР». У 2007 році до 20-річчя виходу в світ першого фільму «Зоряні війни. Нова надія» у Лос-Анджелесі Днем Зоряних воєн було оголошено 25 травня.
star-wars-force-awakens-620x349
 
Але у шанувальників більш популярна дата 4 травня. Перше масове святкування Дня Зоряних воєн було проведено у 2011 році в Торонто (Канада), що супроводжувалося костюмованою ходою, відео та шоу-програмою. З тих пір свято організовується щорічно, а його поширенню допомагає, в тому числі, і активність в соціальних мережах.
 
4 травня шанувальники «Зоряних воєн» дивляться свою улюблену кіноепопею, влаштовують костюмовані шоу і флешмоби, читають журнали і комікси, присвячені героям саги, грають в комп’ютерні ігри. Адже сьогодні «Зоряні війни» – це не тільки сам фільм, що складається з кількох «серій», а ще – мультфільм, комікси, комп’ютерні ігри, іграшки, речі з зображенням героїв і т. д. І хочеться привітати всіх шанувальників кіносаги з Днем Зоряних воєн: Хай буде з вами Сила! Особливо 4 травня!
 
Реєструємось на конкурс косплеєрів за посиланням:
https://brukivkafest.com/cosplaykp/
87685

About the Author:

Leave A Comment