Історії сучасних українських Ромео і Джульєтти у фільмі вінницькго режисера Володимира Бакума “Нетерпимість” покажуть на “БРУКІВЦІ”

/, Журі, ЗМІ, Програма заходів/Історії сучасних українських Ромео і Джульєтти у фільмі вінницькго режисера Володимира Бакума “Нетерпимість” покажуть на “БРУКІВЦІ”

Історії сучасних українських Ромео і Джульєтти у фільмі вінницькго режисера Володимира Бакума “Нетерпимість” покажуть на “БРУКІВЦІ”

Історії сучасних українських Ромео і Джульєтти, які розмовляють різними мовами та стали заручниками обставин зняв вінницький режисер Володимир Бакум. Стрічку буде показано 23 червня в Міському будинку культури в рамках показу конкурсних професійних короткометражних фільмів

Изображение23

Матеріал підготовлено за статтею “Вінницького інформаційнго порталу”: https://vezha.vn.ua/gde-lytso-a-de-oblychchya-vinnytskyj-rezhyser-volodymyr-bakum-rozpoviv-pro-novyj-film-neterpymist/

«Нетерпимість» — вже другий фільм вінницького режисера Володимира Бакума та його команди. Разом із «Висока гора» він входить до трилогії «Забуті {и}» – це короткометражки про збройні конфлікти, які виникають у «високих кабінетах», а жертвами стають прості сім’ї, життя яких ніколи не буде колишнім.

Режисер говорить, що готуючись до зйомки свого чергового фільму наприкінці зими, він довго шукав цікавий матеріал.

Изображение20

У фільмі розповідається про 17-річну дівчину Лесю, яка зі сходу тимчасово переїжджає із сім’єю на захід країни та закохується в місцевого хлопця.  Але ворожо політична настроєність батька Лесі намагається зруйнувати взаємне кохання молодих.

Изображение21

Володимир Бакум та виконаці головних ролей

Режисеру хотілося зібрати все в одній думці та послати людям меседж, що ми, мабуть, робимо щось не так і наша проблема – це не лише північно-східний сусід, але також – і ми самі. Згодом Володимир згадав приклад зі світової літератури трагедію Шекспіра «Ромео і Джульєтта».

  • Пропустивши наші проблеми і цю геніальну трагедію через себе, в мене родився сюжет фільму “НЕТЕРПИМІСТЬ”. До речі назва виникла теж дуже просто. Спеціально назвав його так. Фільм знімав у 2017 році, а рівно сто років назад 1917 році був знятий фільм з такою ж назвою НЕТЕРПИМІСТЬ американця Гриффіта, який на хвилі першої світової війни хотів у сюжеті фільму розказати людям на прикладі минулих історичних конфліктів, до чого приходить людське не розуміння. Пройшло сто років, а люди ніяк не хочуть вчитись на історичних помилках, тому вирішив, що доля назвати фільм саме “НЕТЕРПИМІСТЬ”, – додає режисер.

Изображение18

Акторський склад короткометражки Володимир підбирав за емоційністю свого сприйняття і внутрішнього бачення. Говорить, що йому пощастило з акторами і працювати з ними було дуже легко. Головну роль доньки зіграла студентка третього курсу університету Карпенка-Карого Анастасія Пустовіт. Режисер зазначає, що у дівчини велике «кіношне» майбутнє і вона ще «дасть фору» багатьом народним артистам. На роль хлопця був запрошений однокурсник Анастасії — Артем Шемет, адже підійшов режисеру по типажності. А роль продавчині зіграла декан  кіноінституту  Ольга Равлюк-Голіцина. Вже традиційно у стрічках Бакума можна побачити знайомі вінницькі театральні обличчя.

Изображение24

За словами Володимира, найважчим етапом було правильно розставити акценти у фільмі, на етапі задуму, сценарію, під час зйомок і монтажу, щоб люди почули його меседж. Окрім цього, всі кошти на зйомки витрачалися «із кишені» режисера та оператора.

  • Бюджет для мене вийшов більшим, ніж очікувалось, тому що була експедиція в село Липівка, освоєння, проживання та харчування знімальної групи, оренда техніки. Любов до кіно змушує влазити в борги і знімати. Це як наркотик: один раз спробуй і без кіно свого життя вже не уявляєш. До речі, користуючись моментом, хочу подякувати всім жителям села Липівка, які нам допомагали у зйомці і безплатно надали свої будинки та магазини для зйомок.

Изображение22

Однією із родзинок фільму та трейлеру, який зявився у мережі нещодавно, є музика відомої української композиторки, співачки та акторки Маряни Садовської. Володимир зізнається, що за її творчістю спостерігає вже декілька років і ця музика продукує творчу фантазію, а самі пісні дуже кіноматографічні. Співпраця із авторкою розпочалася вже на завершальному етапі монтажу фільму.

  • Я зрозумів, що без музики Садовської мені не обійтись. Ми з нею зв’язались, попросили права на використання її пісні і вона дала свою згоду. До речі, Мар’яна Садовська була дуже приємно здивована, що я, ще будучи студентом, звертаюсь до неї про права, а не просто використовую її пісні без згоди. Сказала, що це рідкість у нашій країні. Мені звичайно приємно, що її божественна музика звучить у нашому фільму. І другий раз я до неї звернувся, коли монтував трейлер до фільму. Надіюсь, що коли буду знімати повний метр, ще буде можливість з нею попрацювати, – розповідає Володимир Бакум.

Изображение17

Наразі стрічку не можна переглянути у вільному доступі, адже вона ще подаватиметься на різноманітні кінофестивалі, а знімальна група наприкінці зими вже працюватиме над останньою короткометражкою із трилогії.

About the Author:

Leave A Comment