IMG_5708

Менше місяця залишилось до ІІ Міжнародного кінофестивалю «Бруківка» і ми продовжуємо анонсувати гостей. Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов – сценаристи та режисери, що працюють разом вже близько 11 років. На фестивалі в рамках конкурсної програми буде презентована їх лірична комедія “Три лате і круасан”, а на другий день фестивалю презентують свої роботи та ексклюзивні матеріали до художніх фільмів «Позивний Бандерас», який планують презентувати у цьому році та «Стус» випуск якого планують у 2019 році.

Изображение13

У 2002 – 2006 році працювали у телекомпанії “Новий канал”, та на замовлення написали успішний сценарій до новорічного фільму «Солдати 2006». Також у 2006 на замовлення продакшн-студії “Батискаф” (Київ) для телекомпанії “Перший Національний” створили український ситком “Родичі” (15 серій). Співпрацювали із телекомпанією “Інтер”, кінокомпанією “Київтелефільм”, продакшн телекомпанією “1+1” – “Ви поїдете на бал?”, “Що ти робив минулої п’ятниці?” та з телеканалом “ТЕТ” – серіаліті “Каста” (32 серії). Також були сценаристами “Дитячого Євробачення” на Першому Національному.

У творчому доробку Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова телевізійний фільм “Любов одна” СТБ (2007), телесеріал “Братани” “ICTV” (2009), телевізійний серіал “Ефросинья” на замовлення “Київтелефільм” для телеканалу “Україна” (2009), телевізійний серіал “Порох та дріб” на замовлення кінокомпанії “СтарМедіа” (2012), та телевізійний серіал “Перелітні птахи” на замовлення кінокомпанії “СтарМедіа” (4 серії) (2014). У 2015 – 2016рр. працювали в ”ІVORY FILMS”, були шеф редакторами телевізійного проекту «Глядач як Свідок», телекомпанія “СТБ”, сценаристи телевізійних проектів: “Давай поговоримо про секс”, “Врятуйте нашу сім’ю”, “Коли ми вдома”.

З листопада 2014 року розпочали писати сценарій до художнього фільму «Позивний Бандерас». Спочатку замислювався проект під назвою «Блокпост». На основі щоденників Сергія Башкова (позивний «Індіанець») із батальйону Кульчицького, що пізніше став одним із персонажів сценарію Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов почали конструювати сюжет. Однак на певному етапі зрозуміли, що для глядацького кіно потрібна більш захоплююча історія і сценаристи вирішили створити справжнього українського супергероя – розвідника з позивним «Бандерас». Створюючи стрічку «Позивний« Бандерас », планували довготривалу пригодницьку історію з можливим продовженням. «Бандерас» – це збірний образ: капітан СБУ, який виконує особливо складні завдання. В даному випадку завдання ускладнюється тим, що «Бандерас» має зловити диверсанта в селі, в якому виріс. Тут всі вважають його зрадником, а він намагається їх врятувати.

Banderas1

Головну роль у стрічці  грає Олег Шульга, який воював в зоні АТО, він був відібраний режисером фільму Зазой Буадзе. Олег перед цим виконав головну роль у фільмі «Червоний». Крім того, в епізодичних ролях у фільмі гратимуть військові Збройних сил України, які брали участь у АТО.

Banderas7

Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов залишили собі права на видання книги «Позивний Бандерас», адже зазначають, що у фільмі неможливо розкрити всі моменти щодо мотивації дій головного героя. Планується, що книга побачить світ одночасно із виходом фільму.

У 2019 році планується прем’єра стрічки «Стус» – психологічний трилер про боротьбу Василя Стуса із комуністичною системою. Зйомки фільму розпочались із складної сцени: самоспалення воїна УПА ― Василя Макуха, на знак проти комуністичної репресивної машини, свідком якої став і Стус.

_DSC3412

Його постать зіграє український актор Дмитро Ярошенко, який, на диво, надзвичайно схожий на поета. Сценаристи планують що фільм буде цікавий молодому поколінню. Зйомки планують закінчити наприкінці травня. А вже на початку наступного року планують показати на великому екрані.

Усі події фільму майже документальні. Але останні 6 днів життя Стуса, які він провів у таборі в Пермі, є художньою складовою. Маємо вигаданого персонажа, який приїхав до Стуса напередодні його загибелі і намагався про щось з ним домовитися. Те, що до Василя Семеновича приїжджало якесь КДБешне начальство з Києва, задокументований факт. Мотивом цього приїзду було те, що Горбачов мав отримати премію миру і тому намагався показати, що режим пом’якшується і до політичних в’язнів ставляться більш м’яко. також Стуса хотіли висунути на Нобелівську премію миру, можливо це теж стало причиною приїзду влади.

Стрічка не біографічна, за жанром – трилер, що триматиме глядача у постійній напрузі. Адже про саму смерть Стуса існує багато версій.

При створенні сценарію Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов працювали з архівами, з книжками дисидентів, із стенограмами судів, спілкувалися з його сучасниками: Василем Овсієнком, родиною Довганів, сином Дмитром Стусом, Левком Лук’яненком.

By |2018-05-25T10:53:29+00:00May 25th, 2018|Програма заходів|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment