“У країні мачо людей, дивний король” режисера Дейва Каррізоси із Мексики отримала Гран-прі ІІ Міжнародного кінофестивалю “БРУКІВКА”

Стрічка “У країні мачо людей, дивний король” режисера Дейва Каррізоси із Мексики отримала Гран-прі ІІ Міжнародного кінофестивалю “БРУКІВКА” в Кам’янці-Подільському. За цей короткометражний фільм проголосували одноголосно усі члени журі кінофестивалю.

За сюжетом стрічкий головний герой Нето на стадії своєї молодості мусить стикатися з серією мінливостей, які тривалий час переслідують його. Це і сімейна історія, яка загрожує повторюватися і мучити його … поки несподіваний кінець не змінить цю історію.

01

За словами мексиканського журналіста Мігеля Кане,  колонка в газеті якого надихнула режисера на назву цього короткометражного фільму, у країні, де навіть “муки нації ідуть корінням в культуру”, співак Хуан Гавриїл є королем. Від відносин між сином і батьком, від минулого до теперішнього, із зображеннями, які коливаються між документальним та художньою літературою, цей короткий фільм досліджує проблеми гомосексуалізму, переживаючи його різні аспекти, такі як національне лицемірство та інтернаціоналізація насильства.

02

У цій реальності відмова від аспекту особистості суперечить суспільному захопленню надмірним видовищем, про що говорив Роланд Барт. І що ви можете зробити, коли це передано з покоління в покоління? Таким чином, у світі “lucha libre”, де борці є богами, розкривається справжня боротьба людини, яка відкидає його сексуальну ідентичність через рани, що не зупиняють кровотечі, навіть за допомогою аплодисментів фанатичного натовпу.

Дейв Каррізоса запитує: “Що дійсно робить борець? Носіння маски на кільці чи показу обличчя поза нею?”

8ae4d07a2c-headshot

Дейв Каррізоса вивчав образотворче мистецтво в Автономному університеті Нуево Леона (Ньюво-Леон, Мексика) та отримав ступінь магістра по теорії, практиці та аудіовізуальній теорії в Академії кіно Мирослава Ондрікека (FAMO) у Пісекі, Чехія. Його перший повнометражний фільм “El hombre de las gerberas” (2013) був представлений на 17-му Мадридському кінофестивалі і  отримав нагороду за кращий фільм на 9-му Міжнародному кінофестивалі в Мексиці. Його короткометражний фільм “Леона” (2015) був представлений на 51 фестивалі в усьому світі.

2018-10-09T21:52:47+00:00

Leave A Comment